Marek  Simpson
jaga
Olukord delta red
(jutt aastast 1998)
ajakirjapublikatsioon:«Mardus» 1998; nr. 5
«Algernon» 1999; juuni
eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas
 
Arvustused (16) Lisa oma arvustus
  Jüri Kallas Laekus: 23.12.1998, kell 21.00 Hinne: 3  
 


Maale saabub järjekordne UFO... loomulikult jõhkrate vallutusplaanidega.

Salajase eriosakonna boss peab siis nendega hakkama saama. Saabki! Ja üsna nutikalt... ning lõbusalt... peab nentima, et kolonelleitnant Baxleyl oli/on mõnus huumoritaju!

Miks siis kolm? Jutt on nii tuimalt kirja pandud, et teist korda seda küll lugeda ei soovi. Minu jaoks on kirjutamise faktile lisaks oluline ka veel see, kuidas ja millest kirjutatakse. Millest on sedakorda paigas, aga kuidas logiseb ikka ilgelt.

Ja ärgu nüüd autor tulgu ütlema, et Jyrka teda üldse ei austa! Austus tuleb ka välja teenida!

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Dragofor Laekus: 3.01.1999, kell 22.39 Hinne: 3  
 


Mis mind selle jutu juures häiris, oli see stiil, mis lihtsalt oli kuidagi mannetu. Mis tegelikult ei tohiks Simpsoni puhul enam eriti üllatada. Juba mitmendat korda tuleb tunnistada,et kirjutada mees ju oskab, aga... Noo vabandage! Igati korraliku jutu puhul tuleks püüda siiski enamat, kui lihtsalt korraliku teksti arendada. Nali ju oli tsipa parem kui näiteks "Maailma parim splätter", kuid ega ta midagi eriti uhkemat ei ole. Ja tõsi on, et Marek kipub ikka ühte auku astuma küll... Muutusi oleks vaja!

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Laur Salundi Laekus: 4.01.1999, kell 12.25 Hinne: 5  
 


Päris muhe lugemine vahelduseks. Eks nende tulnukitega ole häda omajagu ja eks nendega tuleb hakkama saada ja miks mitte just sedasi. Pisut noid telekangelasi ka mõnnatud ja... Üldiselt läheb asi samasse klassi, kuhu enamik MS loomingut... heas mõttes.


 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Kristjan Sander Laekus: 8.01.1999, kell 17.26 Hinne: 2  
 


Halvasti kirjutatud, tundub et poole tunni jooksul ja pärast seda üle lugemata toimetusele saadetud. Tüüpiline masstoodang.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Alari Rajande Laekus: 9.01.1999, kell 2.28 Hinne: 4  
 


Päris normaalne jutt. Võib-olla pole küll süzee midagi väga originaalset ja maailmas teedrajavat, kuid igatahes kehv ka polnud. Millegipärast arvan, et kui Maailma Parima ümber poleks kogu seda vahtu üles löödud, siis annaks nii mõnigi arvustaja käesolevale jutule kõrgema hinde kui praegu. Aga eks igaüks ole 21.90 maksnud ning võib arvata mida tahab (viimane lause on ka väikeseks kommentaariks M.S.-i lugejakirjale "Algernonis", kus ta soovis enda juttude mitte arvustamist).

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Zurgutt Laekus: 7.04.1999, kell 16.06 Hinne: 4  
 


Heh, heal kohalikul tasemel puändiga lugu! Mitte just ülearu intelligentsed UFOkad ja asja umbes MIB stiilis varjatud haigutusega võtvad maalased. UFOkaid tõmatakse haledalt tillist (või millestki samaväärsest) igatahes ;-) No puänt oleks ju võinud olla veidi teravamalt välja mängitud...

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Must Kass Laekus: 16.06.1999, kell 3.41 Hinne: 4  
 


jutt, mis keset palavat suve lausa jõulurõõmu pakkus... sõjardid muidugi lamedad stereotüübid, kuid ilmselt polnud autor endale eriti kõrget eesmärki seadnudki, puändile mängitud ulmelise följetoni kohta aga täitsa korralik.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Siim Espenberg Laekus: 16.06.1999, kell 8.52 Hinne: 4  
 


No, see oli ju päris hea. Vinge puändiga mõnus jutuke. Ei tahaks nõustuda arvamusega, et lugu liiga tuim oli või et puänt liiga magedalt välja mängitud oli. Minu arvates oli kõik päris normaalsel tasemel. Ei arva samuti, et ta maailma ulmes miskit väga märkimisväärset oleks, kuid Eestis on seesamune üsna kobe tükk. Noh, igatahes mõnus nali tuleb alati kasuks.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Taivo Rist Laekus: 12.09.1999, kell 17.56 Hinne: 5  
  Tarts Laekus: 14.09.1999, kell 9.40 Hinne: 3  
 


Väga sydantsoojendav lugu. Hea puänt. Ja kuradi mannetu stiil.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Orcus K. Laekus: 24.03.2000, kell 13.47 Hinne: 3  
 


Sihuke naljakas jutt oli. Mäletan, et kõik need paar asja mis MS-ilt lugesin, tekitasid minus sellise idiootse tunde. Noh, nagu oleksin taas kümne aastane. Igatahes Simpsonile jäi plekk (märk) külge, et kui ei viitsi midagi teha ja absurd on olla, siis loe Simpsinit ning küll läheb (h)ullemaks. Läheb jah.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Märt Laur Laekus: 26.01.2001, kell 17.47 Hinne: 3  
 


Ühelt poolt ju, nagu eelkõnelejad mainisid, masstoodang. Teisest küljest midagi selles jutus siiski oli.. puänt näiteks, tänu millele see rööbastega kolm siit ka tuleb.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Chris Laekus: 6.03.2001, kell 11.11 Hinne: 5  
 


Ei noh, minu meelest igati vinge lugemine, mis sest teostusest, nii lühikese kirjatüki puhul domineerib idee ja see on minu silmis raudselt viite väärt, lõpp pani tagantjärele ikka tükk aega muigama, niiet: hou-hou-hou ja häid lapsi otsima :)))

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Janek H. Laekus: 13.02.2002, kell 21.34 Hinne: 3  
 


Olen kuskilt varemgi sellise sisuga juttu lugenud, nii et minu jaoks see lõpp pea et puudus.

 
  Teksti loeti eesti keeles  
  Kristjan Ruumet Laekus: 25.11.2002, kell 22.05 Hinne: 4  
  Johannes Koit Laekus: 13.09.2011, kell 14.39 Hinne: 4  
 


Tulevad tulnukad, tahavad vallutada. Õnneks pole ka maalased päris papist poisid ning mängivad nad üle. Lihtne lõbus looke. Kindlasti ei kuulu selle idee kõige teravamate kilda, kuid mitte ka kõige lamedamate. Tasub kiitust avaldada, kahjuks mitte üleliia. Stiil rikub asja natuke ära. Oleks võinud väheke värvikamalt ja teravamalt. Samuti oleks võinud kõiksugu klišeedega rohkem mängida ja vinti üle keerata. Võib-olla siis oleks saanud jutu, mida mäletatakse hea sõnaga tänase päevani. Praegusel kujul neli pika miinusega

 
  Teksti loeti eesti keeles  
 
Lisa arvustus/uuenda arvustust:
Hinne: Lugesid:
Kommentaar:
Ise oled: Parool:
1. Pelgalt hindega piirdumiseks jätke kommentaari lahter tühjaks.
2. Arvustuse uuendamiseks sisestage sellel lehel üksnes nimi ja parool.
 
Kontrolli raamatu olemasolu Ameerika suuremates online raamatukauplustes.
(toimib adekvaatselt vaid inglisekeelsete raamatute korral)
uued ja kasutatud ainult uued ainult kasutatud
suvalises köites kõvakaaneline paperback
maksimaalne hind US$
Allikas: Bookfinder.Com