Arvustustes sorimise tulemused on järgmised:

Fritz Leiber
The Terror from the Depths
jaga
Laekus: 1. november 2007, kell 10:51 Mart K. Hinne: 5


Kõige parem Cthulhu Mythose jutt, mida olen lugenud. Võib-olla on asjale kasuks tulnud väga-väga pikk settimisaeg. Lugu on huvitav, mitmekihiline, kaasahaarav, mõtlemapanev ja lõpuks ka üsna õudne.

Elab Kalifornia kolkas poiss, kelle isal on huvitavad hobid ja erilised võimed. Poisi üks jalg on natuke kõver. Teda vaevavad kummalised unenäod, milledes ta liigub hiiglasliku, ebamaise roomava peletisena pimedates tunnelites, kus kohtab mitmeid endasuguseid. Ühes sellises eriliselt elavas ulma-unenäos näeb ta endasuguseid hiidusse mugimas siplevat, pid?aamasse rüütatud inimest, kelle üks jalg on natuke kõver...

Aastate jooksul kaotab poiss isa (too kukub maa alla ega pääsegi enam välja), käib lühikest aega Miscatonici ülikoolis (aga tuleb varsti ära, sest ei saa hakkama ja kodukant kutsub kuidagi erilisel moel...) ja üllitab kõhedate luuletuste kogu. Too satub aastaid hiljem teaduri kätte, kes asub minategelasega kirjavahetusse (esimene kiri, muide, tapab kaudselt tolle ema).

Lõpuks mehed kohtuvad ja asuvad pinnaseskanneriga minategelase koduümbrust uurima. Tagajärjed on kohutavad.

Leiber seob siin mõnusalt kokku suurema osa Lovecrafti loomingust, tuues mängu hulgaliselt tuttavaid tegelasi tema juttudest. Mõnus, mõnus, väga mõnus lugemine. Kujutlege hinde taga plussi. Aitäh.

teksti loeti inglise keeles